Lekarze specjaliści » Psychiatrzy

Prosimy o ocenianie i  dodawanie opinii na temat lekarzy.  Opinie na temat lekarza prosimy umieszczać poniżej w rubryce dodaj komentarz. Każda Państwa opinia jest dla nas ważna.

      Skala ocen lekarzy od 1 do 5 : 

        1 slaby lekarz 2. przeciętny lekarz 3. dobry lekarz 4. bardzo dobry lekarz 5. doskonały lekarz

Znajdź lekarza wpisując specjalizację i miejscowość bądź nazwisko:

Justyna Holka-Pokorska

Justyna Holka-Pokorska

Telefon: + 48- 535 – 555 – 040

Obecna ocena lekarza: 3.10

Liczba głosów: 28

estem doktorem nauk medycznych ze specjalizacją z dziedziny psychiatrii i seksuologii. Ukończyłam też kursy certyfikujące ze zakresu psychoterapii w kilku różnych podejściach terapeutycznych. Moja praca naukowa koncentruje się na tematach dotyczących farmakologii oraz psycho-endokrynologii. Tak wielokierunkowe wykształcenie pozwala mi na interdyscyplinarne podejście do spraw problemów emocjonalnych, psychicznych oraz seksualnych.

Motto mojej pracy klinicznej stanowi dostosowanie terapii do pacjenta, a nie pacjenta do reprezentowanego modelu teoretycznego.

W przypadku każdej osoby staram się spersonalizować leczenie, odpowiednio dobierając dostępne metody medyczne, psychoterapeutyczne, seksuologiczne czy coachingowe. Uważam także, że farmakoterapia i psychoterapia nie stoją wobec siebie w opozycji, ale komplmentarnie uzupełniają się. Każdy mój pacjent jest traktowany jako osoba, która  w pełni współuczestniczy w procesie decyzyjnym odnośnie kształtu dalszego leczenia. W czasie procesu diagnostyczno-terapeutycznego dogłębnie diagnozuję problem, omawiam dostępne opcje terapeutyczne oraz proponuję terapię farmakologiczną oraz/ lub psychoterapię. Nie ma dla mnie znaczenia światopogląd lub przekonania pacjenta. Do każdej osoby podchodzę z pełnym szacunkiem i troską. Chętnie dzielę się swoją wiedzą- prowadząc bloga oraz odpowiadając na pytania pacjentów w portalu abcZdrowie.pl. Więcej na temat sposobu mojej pracy PATRZ- JAK PRACUJĘ. Czym się zajmuje psychiatra Warszawa – Justyna Holka-Pokorska:

  • Depresja to niefizjologiczny stan złego nastroju , uporczywego uczucia rozpaczy, nieszczęścia i braku nadziei. Stan depresji odróżnia się jakościowo od uczuć nieszczęścia czy smutku, które przeżywają ludzie zdrowi.
  • Lęk to fizjologiczna emocja o istotnym znaczeniu przystosowawczym. Jednak, gdy lęk przekracza poziom adaptacyjny, wtedy dochodzi do rozwoju zaburzeń lękowych (kiedyś nazywanych nerwicami).
  • Reakcja na stres (ostra lub przewlekła) to zaburzenie, które rozwija się w reakcji na wyjątkowo silny stresor fizyczny lub psychiczny. Najczęściej dotyczy osób, u których wcześniej nie występowały żadne objawy dotyczące sfery psychicznej.
  • Bezsenność to jedna z najczęstszych postaci zaburzeń snu. Objawy bezsenności mogą dotyczyć zaburzeń zasypiania, trudności z utrzymaniem snu oraz złej jakości snu (sen nie dający wypoczynku).
  • Obsesje i kompulsje (zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne) – to zespół objawów, w którym występują nawracające myśli natrętne ( inaczej obsesje) lub czynności przymusowe ( kompulsje). Kiedyś nazywano je nerwicą natręctw. Objawy te są nieprzyjemne, nieproduktywne, a próby przeciwstawia się im wywołują uczucie przykrości i cierpienia.
  • Zaburzenia osobowości to mało elastyczne wzorce zachowań, ujawniane w różnych sytuacjach indywidualnych i społecznych. Skutkują częstymi problemami interpersonalnymi oraz dotyczącymi związków partnerskich.
  • Zaburzenia odżywiania się – łączą się z rozwojem i utrwaleniem nieprawidłowych nawyków żywieniowych związanych z niedostatecznym lub nadmiernym spożywaniem pokarmów. Prowadzą do szkód zdrowotnych oraz problemów z zakresu regulacji nastroju i emocji.

Wybierając się na wizytę do psychiatry warto zastanowić się nad historią rozwoju objawów oraz określić cele oczekiwanej pomocy. Na pierwszą wizytę warto też zabrać dotychczasową dokumentację medyczną (jeśli taka powstała).

Lokalizacja:  SPALINOWĄ 3 m 11 Warszawa
Telefon:  + 48- 535 – 555 – 040
Region: mazowieckie
Dodano: 18-02-2016
Odsłon: 1465

Obecna ocena lekarza: 3.10, głosów: 28
Oceń zasób:

Dodaj komentarz

Znajdź numer do doktora w swoim regionie
lubelskie podkarpackie podlaskie świętokrzyskie mazowieckie Warmińsko-Mazurskie śląskie łódzkie kujawsko-pomorskie pomorskie opolskie wielkopolskie dolnoslaskie lubuskie zachodnio-pomorskie

Konto użytkownika

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się