Wyniki wyszukiwania (150):
Badanie dna oka pozwala dokładnie obejrzeć nerw wzrokowy oraz elementy tylnego odcinka oka. Szczególną uwagę poświęca się siatkówce, a przede wszystkim jej żyłom i tętnicom.
Badanie dna oka (wziernikowanie dna oka) jest całkowicie bezbolesne i nieinwaz...
W Japonii płukanie gardła jest uznawane za podstawę profilaktyki zdrowotnej. To skuteczna metoda stosowana w walce z bólem gardła, zapaleniem krtani czy chorobami przyzębia. Warto więc wypróbować kilka sprawdzonych przepisów na domowe płukanki, zanim się...
Rak trzustki często mylony jest z innymi chorobami układu pokarmowego, przez co w większości przypadków wykrywa się go późno. Co zrobić, aby ustrzec się choroby?
Rak trzustki należy do pierwszej dziesiątki nowotworów najczęściej diagnozowanych u Polakó...
Niedobór dehydrogenazy 3-hydroksyacylo-koenzymu A długołańcuchowych kwasów tłuszczowych - to rzadka choroba metaboliczna, określana również jako deficyt LCHAD. Rozpoznawana jest przede wszystkim u bardzo małych dzieci. Dzięki odpowiedniej diecie i przestrz...
W gips nie wsadzisz, unieruchomienie zasadniczo niewykonalne, a nieraz rwie, jak diabli. Każdy, kto doznał choćby "tylko" stłuczenia kości ogonowej, wie, jak przykra to dolegliwość. Co można z tym zrobić i gdzie szukać pomocy?
Korzeń pietruszki jest użyteczny nie tylko w roli składnika włoszczyzny. Można go dodawać niemalże do każdej potrawy. Zarówno korzeń pietruszki, jak i nasiona oraz liście wykorzystuje się do celów leczniczych.
Najskuteczniejszą metodą leczenia jest profilaktyka. Mimo że pakiet badań niezależnie od wieku jest bardzo podobny warto wiedzieć kiedy i jak często należy wykonać poszczególne z nich. Zatem co powinna skontrolować każda trzydziestolatka.
Shigella to bakteria, która powoduje czerwonkę, znaną także jako dyzenterię. Shigella dopada nas najczęściej wtedy, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad higieny.
Mikrourazy, nieprawidłowo wyleczona infekcja lub choroba weneryczna mogą mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. U niektórych mężczyzn mogą one doprowadzić do rozwoju choroby Peyroniego, charakteryzującej się nienaturalnym wygięciem członka, które mocno u...
Odpowiedź na to pytanie niekoniecznie jest oczywista i najlepiej poszukać jej wspólnie z lekarzem. Wówczas postawienie diagnozy nie powinno być trudne.